Pracownicy Zakład NKI-4

 

Pracownicy Zakładu Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej

 

Kierownik Zakładu Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej
dr n. o zdr. Iwona Nowakowska
mail: inowakowska@sum.edu.pl
tel. 32 208737 ,  pok. 513

 

Notka autobiograficzna

dr n. o zdr. Iwona Nowakowska – doktor nauk o zdrowiu, asystent dydaktyczny w Zakładzie Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (od 2004r do nadal) od 2017 rku Kierownik w/w zakładu. Autor i współautor wielu publikacji i rozdziałów w monografii oraz uczestnik konferencji i szkoleń zawodowych. Prowadzi zajęcia z  Masażu Metod Specjalnych. Główne zainteresowania zawodowe i naukowe autora koncentrują się wokół oceny postępowania fizjoterapeutycznego u pacjentów z chorobami naczyń obwodowych, zastosowanie nowoczesnych metod z zakresu fizykoterapii. Ponadto to zajmuje się badaniami z zakresu fizjoterapii onkologicznej, wad postawy.

 

dr n. o zdr.  Paweł Niewiadomy - fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego w grach zespołowych, instruktor odnowy biologicznej, wykładowca w Zakładzie Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej Katedry Fizjoterapii SUM. Pomysłodawca i prelegent szkoleń i warsztatów zawodowych: Koncepcja kształtowania motorycznego w treningu funkcjonalnym, diagnostyki funkcjonalnej w dysfunkcjach narządu ruchu, nowoczesnej fizjoterapii w diagnostyce i leczeniu zachowawczym stawu kolanowego. Zainteresowania zawodowe: Medycyna i fizjoterapia sportowa, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, ultrasonografia narządu ruchu, trening funkcjonalny i medyczny trening terapeutyczny, trening motoryczny, odnowa biologiczna w sporcie.

 

mgr Tomasz Nowacki  - fizjoterapeuta na co dzień pracujący z pacjentami ortopedycznymi. Dodatkowo asystent kursów terapii manualnej wg standardów IFOMPT. Pasjonat tematyki bólu. 

 

Dane kontaktowe

Katedra Fizjoterapii

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Kierownik: dr hab. n. o zdr. Anna Brzęk, prof. SUM

 

Ul. Medyków 12, 40-752 Katowice

Tel. (32) 208-87-12

e-mail: fizjoterapia@sum.edu.pl

 

Zakłady Katedry Fizjoterapii

Zakład Fizjoterapii

Kierownik: dr hab. n. o zdr. Anna Brzęk, prof. SUM

Zakład Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej

Kierownik: dr n. o zdr. Iwona Nowakowska

Zakład Medycyny Fizykalnej

Kierownik: prof. dr hab. n. med. Karolina Sieroń

Zakład Kinezyterapii i Metod Specjalnych

Kierownik: dr hab. n. o zdr. Magdalena Dąbrowska- Galas